Perakendeciler büyük indirimlere hazırlanıyor

Perakende sektörü temsilcileri 15 Temmuz darbe girişiminin ekonomiyi sekteye uğratmaması için büyük indirimlere hazırlandıklarını açıkladı.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası ekonomide çarkların durmaması için inşaat sektörünün ardından perakende sektörü de elini taşın altına koymaya hazırlanıyor.

Sektör temsilcilerinin verdiği bilgiye göre, perakende dünyası toplu indirime gitmeyi tartışıyor.

2001 krizinde piyasayı canlandırmak için yapılan toplu indirime benzer bir adımın atılabileceğini iddia eden sektör temsilcileri, konunun Tüm Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu toplantısında masaya yatırılacağını belirtti.

Terör olayları ve turizmdeki yavaşlama 2016’da perakende sektörü için adeta el freni olmuştu.


perakende indirim

İSTİKLAL VE BAĞDAT CADDESİ’NDE MAĞAZALAR KEPENK KAPATTI

Son dönemde artan terör saldırılarının turist sayısında yarattığı düşüşün etkisiyle, en çok turist çeken bölgelerden biri olan Beyoğlu’nda pek çok mağaza kepenk kapattı. Son dönemde mağazaların kepenk kapattığı bir diğer bölge ise Bağdat Caddesi. Bir çok mağaza ve işyeri, kira artışlarının da etkisiyle kentsel dönüşüm altındaki Bağdat Caddesi’nden taşınma kararı aldı.

Geçen hafta konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, turistlere yönelik çalışan mağazalarda kapasite daralmasına gidildiğini belirtti.

Türkiye ve İstanbul’un bu dönemde yaşadığı krizlerin dönemsel krizler olduğunu, süreç içerisinde bunların aşılacağına inandığını kaydeden Demircan, “Bunu geçici bir sıkıntı olarak değerlendiriyorum. Bu süreçte özellikle dükkanlarını kiraya verenlerin daha makul, mantıklı, bu süreci beraber atlatacağı argümanlarla birlikte onlara yardımcı olması gerektiğini düşünüyorum” açıklamasında bulundu. Ceren Dilekçi/BusinessHT

Ekovizyon Dergi

Medya Üretimi

 

Facebook Comments

POST A COMMENT.