Akrobasi’nin ustaları Mersin’e geliyor

TÜRKİYE’DE BİR İLK MERSİNDE!

Dünyanın dört bir yanından, 2000′ in üzerinde motorcu İlk Türk Stunt Yarışması için Mersin’e geliyor. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında 19 Mayıs günü gerçekleştirilecek olan yarışma, şimdiden Mersin turizmini hareketlendirdi.

İlk Türk Stunt Yarışması, Gençlik Spor Bakanlığı, Toroslar Belediyesi, Türkiye Motosiklet Federasyonu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Mersin Motosiklet Spor Kulübü organizasyonu ve destekleri ile hayata geçiyor.

Yarış hakkında Mersin Motosiklet Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Nubar Daron Kapriyelyan ile görüştük. Kaprielyan motosikletin farklı bir yönünü ve kulübün hedefi hakkında şunları söyledi; “ Türkiye’de bir ilki yapıyoruz. Motosiklet ile akrobasinin bir araya geldiği stunt’ı Türkiye ile tanıştırmak istiyoruz. Eminiz gençler çok sevecek. Zaten şu anda bile Türkiye genelinde tahminimizden çok daha büyük bir ilgi ile karşı karşıyayız. Bu da bizi inanılmaz mutlu ediyor. Kısacası gençlerin motosikletin bu yönüyle de tanışmasını istiyoruz”.

Motosiklet kazasında yaşamlarını yitiren Yunus Emre Karan ve Abidin Gül anısı için gerçekleştirilecek olan yarışta, 17 motosiklet (stunt) yarışçısı, 19 Mayıs günü saat 09:00’da hız ve akrobasi tutkunlarını Mersin’de bekliyor olacak.

Ekovizyon Dergi/ekovizyon.com.tr

Facebook Comments

Comments are closed.