Ünlü kot firmasının sahibine FETÖ gözaltısı

Fethullah Gülen’in İzmir’de bulunduğu yıllarda kurmayları olarak bilinen ve daha sonra Akyaka Vakfı bünyesinde bir araya gelen 18 şüpheli hakkında operasyon başlatıldı.

Fethullah Gülen’in İzmir’de bulunduğu yıllarda kurmayları olarak bilinen Akyaka Vakfı kurucularına yönelik operasyon başlatıldı. Rodi Giyim ile İdil Kolonyaları’nın sahiplerinin adlarının da bulunduğu gözaltı listesinden şimdiye kadar 8 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Şüphelilerin Bank Asya’da 17-25 Aralık’tan sonra yaklaşık 8 milyon liralık işlem yaptıkları ileri sürüldü.

İzmir Emniyeti Mali Şuçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Fethullah Gülen’in İzmir’e geldiği 1970’li yıllarda yanında bulunan ve 1980’li yıllarda ise Akyaka Vakfı’nı kuran kurmaylarına yönelik operasyon başlattı. Aralarında iflas eden Rodi Giyim’in sahibi Fatih Kazancı ve İdil Kolonyaları’nın sahibi Mehmet Timuroğlu’nun da bulunduğu 18 şüphelinin evlerine baskın yapıldı.

Baskında şüphelilerden 8’i gözaltına alındı. İsmi gözaltı listesinde bulunan Fatih Kazancı ve Mehmet Timuroğlu’nun yurtdışında bulunduğu bildirildi.

İKİ ÖNEMLİ PATRON
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı üzerine harekete geçen İzmir Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 18 Vakıf yönetim kurulu üyesinin evlerine baskın yaptı. Aralarında iflas eden Rodi Giyim’in sahibi Fatih Kazancı ve İdil Kolonyaları’nın sahibi Mehmet Timuroğlu’nun da bulunduğu 18 şüphelinin evlerinde arama yapıldı.

Şüpheliler hakkında ilginç iddialar bulunuyor. Söz konusu vakfın 16 ilde 47 gayrimenkulünün bulunduğu bu gayrimenkuller üzerinden FETÖ’ye finansman sağlandığı iddia edildi.

Sabah

Facebook Comments

POST A COMMENT.