Staj İçin Rekor Başvuru: 30 Bin

10 milyonu aşkın kullanıcısı ile sektörünün liderleri arasında yer alan dünya devi JotForm’a 30 bin staj başvurusu yapıldı. 2021 yılı için oldukça iddialı bir staj programı hazırlayan JotForm, 350’ye yakın öğrenciye staj imkanı sağlayacak.

Türkiye’deki nitelikli bilişim mezunlarına yurt dışından büyük talep olduğunu ve bilişimde beyin göçünün yoğun yaşandığını belirten JotForm’un kurucusu ve CEO’su Aytekin Tank, “Geçen yıl stajyerlerimizin yüzde 15’ini işe aldık. Bu yıl sayıyı yüzde 30’a çıkarmak istiyoruz. Çalışanlarımıza ve stajyerlerimize şirket politikası olarak yurt dışındaki şirketlerin imkanlarından daha iyi imkanlar sunuyoruz. Gençler bizim geleceğimiz. Onlara en iyi olanakları sağlayarak ülkemizde tutmalı ve ülkemiz için hep birlikte bilişimde yüksek katma değer üretmeliyiz.” diye konuştu.

JotForm firması, Hacettepe Teknokent bünyesinde Aytekin Tank tarafından 2006 yılında kuluçka merkezinde startup olarak kuruldu. Kuluçka merkezinin ilk beş firması arasında yer alan JotForm’un 2013 yılında kullanıcı sayısı 1 milyonu aştı. 2014 yılında San Francisco’da pazarlama takımının kurulması ile uluslararası boyuta geçti. 2021 yılında dünya genelinde 10 milyonu aşkın kullanıcıya erişti. 18 dilde hizmet veren JotForm’un San Francisco, Ankara ve İzmir’de ofisleri bulunuyor.

JOTFORM’DA 52 FARKLI ÜNİVERSİTEDEN ÖĞRENCİLER STAJ YAPACAK

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı tarafından iki yıldır yürütülen Türkiye çapındaki staj seferberliğine benzer bir çalışmayı yürüten JotForm’a rekor sayıda başvuru gerçekleştirildi.

Türkiye’nin farklı illerinde üniversite eğitimine devam eden öğrencilere staj imkanı veren JotForm, 27 farklı şehirde bulunan, 52 üniversiteden 350’ye yakın öğrenciye staj yapma imkanı sağlayacak. Yaz dönemi boyunca 3 Haziran – 14 Temmuz, 26 Temmuz – 6 Eylül, 6 Eylül – 15 Ekim olmak üzere 3 ana dönemde stajyerleri ağırlayacak olan JotForm, Web Development, Data Science, Design, DevOps, SecOps, User Research başta olmak üzere birçok alanda staj imkanı sunuyor. Stajyerlere stajları boyunca kendi alanlarında deneyimli birer mentor atayan JotForm, Stajyerlerin gerçek JotForm geliştirme deneyimini tecrübe etmelerini de sağlıyor.

Son yıllarda gençlerin yurt dışına daha fazla yönelmeye başladığını belirten JotForm’un kurucusu ve CEO’su Aytekin Tank, “2006 yılında ülkeme değer katmak, yüksek katma değerli ürün oluşturmak için Amerika’dan Ankara’ya döndüm. JotForm olarak 2006 yılında benimli birlikte 1 çalışma arkadaşım vardı. 2007 yılında ise 3 kişilik bir ekip olmuştuk. Bu süreçte Hacettepe Teknokent’in bize büyük katkıları oldu. Güzel bir çalışma ortamı yakaladık. Hacettepe Teknokent bize birçok avantaj sağladı. Genç girişimciler startup olarak sadece ülkemize değil dünyaya satabilecekleri ürünler üzerinde çalışsınlar istiyorum. Başarılı olabileceklerine inanıyorum.

Gençlerimizin önünde çok fazla başarı hikayesi yok. Ama bu JotForm gibi girişimleri kuramayacakları anlamına gelmiyor. 15 yıl önce benim önümde farklı örnekler olsaydı daha kısa zamanda başarıyı yakalayabilirdim. Gençler JotForm’u örnek alsın istiyorum.” dedi.

JotForm nedir?

JotForm dijital dünyada önemli bilgileri toplayabileceğiniz güçlü formlar oluşturmanızı sağlayan ve zengin özelliklere sahip bir online form oluşturma aracı. Tüm dünyada sivil toplum kuruluşları, eğitim kurumları, küçük işletmeler ve kurumsal işletmelerden oluşan 10 milyonu aşkın kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. JotForm, işletmeleri güçlendirmek, bilgiyi en iyi şekilde toplamak ve güvenli biçimde saklamak için ideal çözümler sunmak amacıyla faaliyetlerini yürütüyor.

EKOVİZYON DERGİ – ekovizyon.com.tr

Facebook Comments

POST A COMMENT.