Nüfus sayımı için 7 milyon kişi görevlendirildi

10 yılda bir yaptığı ulusal nüfus sayımlarının yedincisi 1 Kasım günü başladı. Sayım çalışmalarına, kayıt işlemleri için tek tek evleri ziyaret edecek olan yaklaşık 7 milyon görevli katılıyor.

Çin’in, 10 yılda bir yaptığı ulusal nüfus sayımlarının yedincisi 1 Kasım günü başladı. Sayım çalışmalarına, kayıt işlemleri için tek tek evleri ziyaret edecek olan yaklaşık 7 milyon görevli katılıyor. Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu Yönetici Yardımcısı Ning Jizhe, ulusal sayımı tanıtmak için düzenlenen basın toplantısında, doğru bir sayımın nüfusun boyu, yapısı ve dağılımı konusunda komple bir resim verebileceğini söyledi. 

Ning, nüfus sayımının hem nüfusun yaşlanmasının yarattığı sorunların karşılanmasına ilişkin ulusal stratejiye hem de yüksek kaliteli kalkınmaya temel oluşturacak önemli veriler sağlayacağını söyledi. Sayım, Çin yurttaşlarının ayrıca adları, ulusal kimlik numaraları, cinsiyetleri, medeni halleri, eğitim düzeyleri ve meslekleri gibi verileri de toplayacak.  
 
Öte yandan Ning, iyi kalitede bir sayım yapılması için gerekli çabaların gösterilmesi; bu suretle de ulusun başlıca stratejik planlarının ve politikaların bilimsel biçimde hazırlanmasına destek olunması çağrısında bulundu. 

Çin Uluslararası Radyosu

Facebook Comments

POST A COMMENT.