Huawei Ceo’su Ren: Bizi öldüremediler, öldüremeyecekler

Huawei CEO’su Ren Zhengfei, CNBC’den Deirdre Bosa’ya açıklamalarda bulundu.

Huawei’nin ABD’de satışı olmadığı için, Çin ile ABD arasındaki ticari çekişmenin Huawei ile hiçbir ilgisi bulunmadığını belirten Ren, ABD’nin kanunlarla yönetilen bir ülke olduğuna inandığını söyledi.

Trump ve Xi’nin G20 görüşmesinde Huawei hakkında konuşmalarını bekliyor musunuz sorusunu yanıtlayan Ren Zhengfei, “O kadar mühim bir konu değiliz. İki büyük lider oturup bizi mi konuşacaklar? Hiç gerçekçi değil” dedi.

Huawei gelirlerinin 30 milyar dolar azalmasının beklenmesiyle ilgili olarak, borsada kaydı olmayan bir şirket için 30 milyar doların küçük bir tutar olduğunu kaydeden Ren, halen 100 milyarın üzerinde gelire sahip olduklarını ve kaliteye önem verdiklerini belirtti.

Ren, Başkan Trump yahut başka bir hükümet yetkilisiyle temas kurmadıklarını ifade ederek, “New York ve Teksas’taki mahkemeler aracılılığıyla ABD hükümetiyle temas kuruyoruz. Sorunun mahkemeden hallolması daha iyi” açıklamasında bulundu.

Ren, Deirdre Bosa’nın “Başkan Trump’a ne söylemek isterdiniz?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Ona atmosferin kalınlığının 1000 kilometreden fazla olduğunu söylemek isterdim, gelecekte bilgi bulutunun kalınlığı kesinlikle birkaç bin kilometreden az olmayacak, bu kadar büyük bir pazarda herkes için fırsat var.”

Geçmişte nadiren medyaya çıkan Ren, neden Amerikalı bir gazeteciye röportaj verdiğini açıklarken, geçen sene dünya medyasında Huawei ile ilgili haberlerin %90’ının olumsuz olduğunu hatırlatarak; “Onlara gerçek Huawei’yi göstermeliydik, şimdi pozitif yayınlar %27’ye ulaştı, sizin keskin sorular soran tarzınızı da özellikle beğeniyorum” dedi.


Çin Uluslararası Radyosu

Facebook Comments

POST A COMMENT.