Çin’in Guangzhou eyaleti blockchain için 140 milyon dolarlık sübvansiyon sağlayacak

Çin’in Guangzhou hükümeti, blockchain girişimlerinin gelişmesini teşvik etmek için 140 milyon dolarlık bir sübvansiyon fonu açıkladı. Kripto yatırım holding şirketi Primitive Ventures’taki üst düzey bir yöneticinin tweetine göre, yerel makamlar yılda iki blockchainle ilgili projeyi seçmeli olarak desteklemek için 1 milyar yuan (141 milyon dolar) harcama yapacak.
 
Beijing merkezli medya kuruluşu Caijing’nin 30 Ekim’de yayınlanan bir raporuna atıfta bulunan Primitive Ventures ortak kurucusu Dovey Wan, hükümetin özellikle iki tip blok zinciri ile ilgili projeyi desteklemeyi planladığını vurguladı. Bu projeler federasyon zinciri projeleri ve “madeni parasız” kamu zincirler.


 
Caijing’e göre, halka açık blockchain projeleri için azami sübvansiyon 10 milyon yuan (1.4 milyon dolar), federasyon zinciri girişimleri 3 milyon yuan (420 bin dolar) olacak. Ayrıca yıllık 20 block hizmet şirketi, burs vermek için seçilecek ve üniversitelerde endüstri ile ilgili eğitim programlarına önemli miktarda finansman harcanacağını sözlerine ekledi.
 
Başkan Xi de blockchain’e destek açıklamıştı
 
Çin’in resmi haber ajansı Xinhua’nın cuma günkü haberine göre Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Xi Jinping, geçen haftaki bir çalışma oturumuna başkanlık etmesinden sonra Çin’in blockchain teknolojisine yönelik yatırımlarını artıracağını söyledi.
 
Bu açıklamanın ardından Çinli yatırımcılar, blockchain teknolojisiyle ilgili tüm hisselerde güçlü alım yaptı. Çin hisselerine pazartesi günü geniş çaplı alım geldi. Zhejiang Huamei Holding Co Ltd. ve Julong Co Ltd., Shangai ve Shenzhen’de günlük yükseliş limitine ulaşan 60’tan fazla teknoloji hissesi arasında bulunuyor.
 
Değeri en yüksek kripto para Bitcoin de yüzde 30 yükseliş kaydederken, bebek maması üreticisi Beinmgmate Co. ve özçekim uygulama geliştiricisi Meitu Inc. gibi blockchain ile belli belirsiz ilişkisi olan hisselere de güçlü alım geldi.
 

Çin Uluslararası Radyosu
 
 

Facebook Comments

POST A COMMENT.