Çin 50 kente 50 bin 5G baz istasyonu kuracak

Çin’in en büyük telekom operatörlerinden China Mobile, tüm ülkeyi 5G teknolojisiyle donatma çalışmalarını sürdürüyor. China Mobile Başkanı Yang, yıl sonuna kadar 50 kente 50 bin 5G baz istasyonu kuracaklarını, bunun için de 24 milyar yuan yatırım yapılacağını açıkladı… 
 
Çin’in 50 kentine yıl sonuna kadar yaklaşık 50 bin 5G baz istasyonu yerleştirileceği ve söz konusu çalışmaya 24 milyar yuan yatırım yapılacağı açıklandı. China Mobile Yönetim Kurulu Başkanı Yang Jie, 50 kente yıl sonuna kadar yaklaşık 50 bin 5G baz istasyonu yerleştirileceğini ve söz konusu çalışmaya 24 milyar yuan yatırım yapılacağını kaydetti. Yang ayrıca, şirketin yerel hükümetle endüstriyel zincirin yukarı ve aşağı sektörleri, teknolojik inovasyona dayalı yeni tip işletmeler, yüksekokullar ve bilimsel enstitülerle işbirliği mekanizması oluşturacağını sözlerine ekledi.
 
Yang, 5G teknolojisi ile akıllı tarım, sanayi, ulaşım, sağlık, kent, finans ve eğitim gibi alanların inovatif bir şekilde kaynaşmasını ilerleterek, “5G+” formunda yeni bir ekolojik ortam yaratmaya çabalayacaklarına işaret etti.
 

Çin Uluslararası Radyosu

Facebook Comments

Comments are closed.