Avrupa Yatırım Holding Agrico Holding’in % 50 hissesini alarak büyük ortak oldu

Yenilikçi, takipçi, değer odaklı ve sorumlu yaklaşımı ile güçlü büyüme potansiyeline sahip sektörlerde reel yatırımları gerçekleştirmeyi planlayan Avrupa Yatırım Holding, Agrico Holding’in %50 hissesini alarak büyük ortak oldu.

23 yıldır Türkiye’nin lokomotif sayılacak sektörlerinde sürekli büyüyen ve hızlanan bir ivmeyle faaliyet gösteren Avrupa Yatırım Holding, 2019 yılında tarım sektöründeki açıkları görüp bu alanda yatırımlar yapmak amacıyla kurulan Agrico Yatırım Holding’e 5 milyon TL’lik yatırım yaptı. Aynı zamanda Agrico Holding ile yüzde 50 ortaklık ile bağlı bulunacak olan Avrupa Yatırım, ağırlıklı olarak faaliyet gösterdiği sağlık sektörünün yanı sıra 2021 yılında yeni yatırımlarla tarım, hayvancılık geri dönüşüm ve turizm sektöründe aktif rol almayı hedefliyor.

9 milyara yaklaşan dünya nüfusunun yanı sıra küresel ısınma ve su kaynaklarının her geçen gün azaldığını da göz önünde bulundurarak tarım sektöründe ana ürünler üzerinde üretim planlaması yaparak geleceğe yön vermeyi hedefleyen Agrico, aldığı yatırımla bu hedefe bir adım daha yaklaşıyor. Agrico Yatırım Holding A.Ş. sermaye artışından elde edilecek fonun şirketin mevcut bağlı ortaklıklarının gelecek dönemdeki vizyonuna ulaşması ve büyümesini hızlandırmak için kullanacak.

Avrupa Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Burak Telli yatırım ve ortaklıkla ilgili olarak “Sağlık sektörüyle başladığımız büyüme sürecine telekom, tarım, hayvancılık ve geri dönüşüm sektörlerini de ekleyerek istikrarlı bir şekilde gelişmeye devam ediyoruz. Sadece tarım ve hayvancılık değil aynı zamanda kadın emeğinin değerlendirilmesi konusunda da Agrico Yatırım Holding’in stratejisiyle paralel ilerlememiz nedeniyle anlamlı bir yatırım ve ortaklık olduğunu düşünüyoruz” dedi.

EKOVİZYON DERGİ – ekovizyon.com.tr

Facebook Comments

POST A COMMENT.