Alüminyum sektörünün kalbi bu fuarda atacak: ALUEXPO 2019

Türkiye’de 27 yıldır malzeme ve metalurji sektörünün önde gelen fuarlarını organize eden Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından gerçekleştirilecek olan 6. Uluslararası Aluminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı – ALUEXPO 2019, 10-12 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşiyor. Fuar, yine alüminyum sektöründe yaşanan tüm teknolojik gelişmeleri aynı çatı altında buluşturmayı ve ilgili tüm sanayi dalları için etkili ve kalıcı çözümler sunan bir iş platformu yaratmayı amaçlıyor.

2009 yılından bu yana gerçekleştirilen, bu yıl altıncısı düzenlenen ve alüminyum sektörünü hedefleyen ALUEXPO malzeme ve metalürji sektörüne hizmet veriyor.3 boyutlu katmanlı üretim teknolojileri, Endüstri 4.0, robotlar, yapay zeka, gelişmiş bilişim uygulamaları üretimde verimliliği artırırken, döngüsel ekonomiye odaklı uygulamaların teşvik edilmesiyle çevreye duyarlı, kaynak verimliği odaklı yenilikler fuarlarımızda sektörle bir araya geliyorlar.

Bu yıl 80 yeni katılımcıyı bünyesine katan ALUEXPO 35 ülkeden 397 katılımcı ile kendi rekorunu kırıyor. 216 yabancı, 400’e yakın katılımcısı ile en son gerçekleştirilen 2017 fuarına göre yabancı katılımcı sayısında %38, toplam katılımcı sayısında %24 artış ile büyümesine devam ediyor. Fuar Başta Almanya, Çin Halk Cumhuriyeti, İtalya, İngiltere, ABD olmak üzere toplam 34 ülkenin katılımı ile gerçekleşiyor.

Avrasya Bölgesi’nde lider ve Dünya’nın alanında sayılı fuarlarından olan ALUEXPO 2019 alüminyum sektörünün önde gelen derneği TALSAD – Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği ve TMMOB Metalürji ve Malzeme Mühendisleri Odası tarafından destekleniyor.

ALUEXPO 2019 fuarı ile eş zaman ve mekanda, TALSAD, TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası Eğitim Merkezi METEM ve Tübitak MAM işbirliği ile 9. Uluslararası Alüminyum Sempozyumu da gerçekleştirilecek. Sempozyumda sektörün önde gelen isimleri, uzmanlar ve akademisyenler alüminyum sektörü ile ilgili teknolojik gelişmeleri tanıtacak ve sektörde karşılaşılan problemlerin çözümü konusunda dinleyicilerle bilgi ve görüş paylaşımında bulunmak için etkin bir ortam yaratacaklar. Sempozyum, sektörü ekonomik, teknolojik ve bilimsel alanlarda irdelerken yeni gelişmeler hakkında bilgi sunup Türkiye’nin alüminyum dünyasındaki yeri ve geleceğine projeksiyon oluşturacak. 9. Uluslararası Alüminyum sempozyumu, EAA-Avrupa Alüminyum Birliği, IAI Uluslararası Alüminyum Enstitüsü, GLAFRI Global Alüminyum Folyo Üreticileri Birliğinin de destekleriyle uluslararası düzeyde içerikle programlandı. Avrupa Alüminyum Birliği Direktörü ve GDA Alman Alüminyum Birliği Genel Müdürü de konuşmaları ile sempozyum da yer alacaklar.

ekovizyon.com.tr

Facebook Comments

Comments are closed.