İsrail elmas ile desteklenen kripto parasını üretiyor

İsrail’li dünyanın en büyük elmas firması, elmas destekli kripto para üreteceğini duyurdu.

Dünyanın en büyük elmas şirketi bu hafta, elması ‘uygulanabilir bir finansal enstrüman’ haline getirmek için elmaslarla desteklenen bir dijital para birimini başlatacağını duyurdu. İsrail Elmas Borsası, bu hafta başkan Yoram Dvash’in “uygun bir finansal araç” olacağını söylediği elmaslarla desteklenen dijital bir para birimini başlatacağını söyledi.

İsrail bahse konu kripto parayı  carat.io şirketi ile birlikte geliştirilecek ve CARATS.IO Carat Para Birimi veya CDC olarak isimlendirecek. Elmas sektörü, dijital para birimlerindeki birçok yatırımcı için çekici bir yatırım kanalı olabilir. CARATS.IO, yaptığı açıklamada, “Bu para birimi, eş zamanlı olarak kararlılıkla değer kazanan elmas yatırımlarıyla destekleneceği için benzersiz” olduğunu söyledi. 

Yeni para birimi, İsrail elmas sektöründeki faaliyeti yansıtan bir endekse dayalı ticaretle Ramat Gan’da İsrail Elmas Borsası’nda satın alınan ve yapılan elmaslara dayanılarak yapılacak. IDE, kriptolanabilirliğin borsadaki ticaretin yükselmesine yardımcı olacağını umduğunu söyledi. 

Kaynak: HAARETZ

Facebook Comments

Comments are closed.